Pomysł na rejs: One Way z Chorwacji do Egiptu przez KANAŁ SUESKI!

Większość organizatorów oferuje swoim Klientom znane i lubiane propozycje rejsów po Chorwacji, Włoszech, Grecji czy Balearach. Destynacje te są niejednokrotnie wybierane przez żeglarzy, gdyż są łatwo osiągalne, przyjemne w odkrywaniu, stosunkowo tanie i przede wszystkim sprawdzone. Jeżeli jednak ktoś szuka nieco innych doświadczeń, dobrym rozwiązaniem są tzw. wyprawy one way (ang. w jedną stronę). W przypadku takich rejsów, port zaokrętowania jest inny niż port wyokrętowania, po drodze „zahaczając” wiele ciekawych miejsc, a nawet kilka krajów.

Tropical Sailing oferuje w roku 2017 dość wyjątkową wycieczkę. Pod koniec października z Chorwacji w kierunku Egiptu rusza flotylla składająca się z kilku jachtów, a wśród nich Leopard 48 czy Saba 50. Katamarany są nowe i świetnie wyposażone w m.in. klimatyzację, wiatraki, elektryczną wyciągarkę do pontonu i lin, AIS czy radar. Planowane punkty na trasie:

  1.   Chorwacja, Rogoznica/Zadar – zaokrętowanie
  2.   Grecja, Marina Lefkas
  3.   Grecja, Kreta, Marina Aighios
  4.   Kierunek Egipt, Port Said
  5.   Przeprawa Port Said – Port Suez
  6.   Kierunek Hurghada – wyokrętowanie

Zaokrętowanie na jachcie planowane jest między 25-26.10.2017 w Rogoznicy i Zadarze (w zależności od jachtu). W dniach 25-30 października uczestnicy będą brali czynny udział w przygotowaniach do rejsu, dzięki czemu załoga nabierze doświadczenia w organizacji dalekich wypraw. Planowany start przypada na 30 października. Wyokrętowanie planowane jest po 13.11.2017 w Hurghadzie, Egipt. W ofercie Agencji pojedyncze miejsca oraz czarter całej jednostki, ze skipperem lub bez.

Tropical Sailing planuje także kolejny, 25-dniowy etap wyprawy - z Egiptu na SESZELE. Planowany start z Hurghady 18.11, wyokrętowanie na Mahe po 13.12.2017.

Szukasz pomysłu na rejs? Zaplanuj już dziś niezwykłą wyprawę!

Więcej szczegółów na stronie Organizatora.

 

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*